Gdy zdarzy nam się stłuczka, lub poważny wypadek, to wówczas każdemu pokrzywdzonemu należy się odszkodowanie. Niestety w praktyce często bywa tak, że jego wypłacana wartość jest zbyt niska. Co więc zrobić, jeśli i wobec nas orzeczono zaniżone odszkodowanie? W takim przypadku na szczęście pomóc mogą nam fachowcy. Kancelaria odszkodowawcza – bo o niej mowa świadczy różnego rodzaju usługi, których celem jest zawsze zadbanie o interesy klienta.

Skorzystać można tam między innymi z:

– bezpłatnej wyceny danej sprawy
– przejęcia korespondencji prowadzonej z ubezpieczycielami
– prowadzenia negocjacji z ubezpieczycielami

Oczywiście zawsze najistotniejszą usługą będzie egzekwowanie zbyt niskiego odszkodowania. Jak łatwo się można jednak domyśleć, można to zrobić, wyłącznie posiadając odpowiednią wiedzę. Nie jest bowiem żadną tajemnicą, że prawnik od odszkodowań koniecznie musi znać nie tylko obowiązujące przepisy prawa cywilnego, ale również drogowego, karnego i innych. Szkody komunikacyjne są często bowiem związane z kilkoma dziedzinami prawa, zatem skuteczny adwokat po prostu musi orientować się w każdej z nich.

No dobrze, a jak wygląda taka pomoc prawna świadczona przez wyspecjalizowaną w odszkodowaniach kancelarię? Otóż w pierwszym kroku zawsze musi być ustalone to, jaki podmiot zobowiązany jest do wypłaty odszkodowania. Ponadto należy również określić charakter oraz wysokość roszczenia i wtedy złożyć stosowny wniosek. Oczywiście często kancelaria nie tylko odzyskuje odszkodowania powypadkowe, ale również dochodzi prawa do zadośćuczynień oraz rent.

Należy też wiedzieć, że każda profesjonalna kancelaria w pierwszej chwili będzie zawsze dążyć do polubownego rozwiązania sprawy. Jest to wyjście, które zaproponuje właściwie każdy prawnik, gdyż wiąże się ono między innymi ze znacznie szybszym i wygodniejszym załatwieniem całej sprawy. Jeśli natomiast sporu nie uda się w ten sposób załatwić, to należy wkroczyć na drogę sądową. W takim przypadku pracownicy kancelarii skupiają się na tym, aby orzekane wyroki były dla klientów jak najkorzystniejsze. Taki schemat działania dotyczy właściwie każdego podmiotu tego typu, bez względu na to, czy znajduje się on w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Krakowie, czy też w innym mieście.

A jeżeli dużo podróżujesz swoim samochodem, zapoznaj się z niebezpieczeństwami, jakie mogą na Ciebie czyhać na drogach. Rozmaite informacje o wypadkach drogowych, w tym również śmiertelnych, uzyskasz, wchodząc na https://nadrogach.pl.