Zakup używanego samochodu wymaga podjęcia paru ważnych decyzji. Trzeba zastanowić się m.in. nad tym, gdzie nabyć taki pojazd. W Polsce najwięcej transakcji na wtórnym rynku motoryzacyjnym zawieranych jest pomiędzy osobami prywatnymi, ale nie jest to jedyne rozwiązanie.

Używane auto od osoby prywatnej – plusy i minusy

Zakup używanego samochodu od osoby prywatnej – zwłaszcza jeśli jest ona pierwszym właścicielem pojazdu – nierzadko okazuje się najlepszą opcją. Opłaca się to przede wszystkim ze względów finansowych. Podczas negocjacji z dotychczasowych właścicielem można pokusić się o śmielsze negocjowanie ceny. Plusem tej transakcji jest też brak prowizji dla pośredników. Medal ma jednak drugą stronę. W celu obejrzenia samochodu należy wcześniej umówić się ze sprzedawcą, co niejednokrotnie wymaga pokonania sporej odległości. Poza tym nabywca samo musi zająć się kwestiami związanymi z nabyciem ubezpieczenia czy zaciągnięciem kredytu, jeżeli taka właśnie forma sfinansowania zakupu wchodzi w rachubę. Zawsze trzeba też brać poprawkę na to, że można trafić na nieuczciwego sprzedawcę, który przed nabywcą zatai cenne informacje.

Używane auto z salonu – dlaczego warto?

W opinii klientów salonu Używane Jak Nowe zakup używanego samochodu w takim miejscu przynosi szereg korzyści. Co prawda zazwyczaj należy liczyć się z większym wydatkiem, niż w przypadku zakupu pojazdu od osoby prywatnej, ale wyższa cena ma w tym przypadku wiele zalet. Sprawdzone i doświadczone salony sprzedają głównie popularne modele sygnowane markami znanych producentów takich jak np. Ford. Używane auta są wówczas tańsze w utrzymaniu m.in. z racji na lepszą dostępność i przystępne ceny części zamiennych. Ponadto salony handlują stosunkowo młodymi samochodami używanymi, maksymalnie paroletnimi. Wszystkie te pojazdy są skrupulatnie sprawdzane pod kątem technicznym i prawnym. Nabywcy mają zatem pewność, że samochody te pochodzą z pewnych źródeł, natomiast naprawy dokonywane były w autoryzowanych serwisach.