Sezon burzowy przypadający na czerwiec i lipiec to częste, gwałtowne zmiany pogody. Właśnie wtedy warto zainwestować w pokrowce przeciwgradowe na samochód. Jest to często jedyny i najlepszy sposób, aby ochronić swoje auto przed poważnymi konsekwencjami burzowej aury.

Deszcze i grad – niebezpieczeństwo dla samochodu

Wraz z intensywnymi deszczami coraz częściej pojawia się również grad, który jest prawdziwym zagrożeniem dla pojazdów. Szczególnie problematyczne jest uszkodzenie szyb, których wymiana jest droga i czasochłonna. Przykładowy cennik możesz znaleźć na portalu https://swiatmotoryzacji.pl/. Zdarza się, że nim uda się umówić na wizytę u zaufanego fachowca, może minąć kilka dni. W tym czasie jazda uszkodzonym pojazdem jest wykluczona, co znacząco utrudnia codzienne funkcjonowanie. Problemem mniej poważnym, ale nadal uciążliwym jest uszkodzenie lakieru. Intensywne i długotrałe opady gradu powodują wgniecenia i odpryski. Te z kolei, jeżeli nie zostaną prawidłowo usunięte, stają się później miejscem szybszego korodowania. Efekt?

Uszkodzenia pogłębiające się z każdym miesiącem. Skuteczną ochronę przed takimi problemami są pokrowce przeciwgradowe. Zostały one zaprojektowane tak, aby nawet w przypadku intensywnych opadów gradu o dużej średnicy, zarówno szyby jak i lakier nie uległy uszkodzeniu. Materiał, z którego są wykonane, są najczęściej złożone z kilku warstw, w tym jednej pochłaniającej energię uderzenia i rozprowadzającej ją po większej powierzchni. Tak wykonany pokrowiec zapewnia duże bezpieczeństwo użytkowania. Dzięki systemowi gumek lub pasków, łatwo nałożysz go na swoje auto, a duży wybór wymiarów umożliwi Ci wybór odpowiedniego produktu. Postaw na bezpieczeństwo bez względu na porę!